Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie powstało w miejsce "Ośrodka Nowolipie", mieszczącego się przy ul. Nowolipie 25b. Po gruntownym remoncie Warszawa zyskuje zupełnie nową przestrzeń dla seniorów, osób w średnim wieku, młodzieży i dzieci, a także organizacji pozarządowych. „Ośrodek Nowolipie” został wytypowany na przyszłą siedzibę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej z kilku powodów. Przede wszystkim wzięto pod uwagę ogromny dotychczasowy dorobek i doświadczenie placówki i jej pracowników. Niebagatelna była także lokalizacja w samym sercu Warszawy i – co za tym idzie – doskonały dostęp do komunikacji miejskiej.

CAM Nowolipie jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie zostało zaprojektowane według międzynarodowego projektu Design-led for Active Ageing (DAA), w ramach „Innowacji na rzecz Aktywnego Starzenia się”.

Szczegółowych informacji o funkcjonowaniu Centrum Nowolipie, usługach i odpłatności udzielają pracownicy socjalni, dostępni pod numerem telefonu:

tel. 22 838 34 96,

fax. 22 636 70 42,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!